Wet and Wild Weston Beach Race este un eveniment sportiv organizat pe plaja Weston din Marea Britanie si dedicat riderilor pasionati de curse cu ATV-uri, Quad-uri si motociclete. Cursa extrema are loc pe un traseu nisipos lung de 8 kilometri. La a 38-a editie a concursului, la categoria ATV, modelele CFMOTO au dovedit ca sunt capabile de performanta off road remarcabila. Pe primul loc la categoria ATV s-a clasat Atckins, un veteran al sportului care a urcat pe podium intr-un an si la competitia HUNT THE WOLF. O surpriza deosebita a fost evolutia lui Harry Hinkley, pilot CFMOTO UK. Acesta a concurat cu un vehicul CFORCE 1000 si a obtinut locul 4. Competitia a fost dura, mai ales din cauza conditiilor de ploaie abundenta pe intreaga durata a raliului, dar si pentru ca la acest raliu iau parte foarte multi iubitori de racing si vehicule de top. In ciuda obstacolelor cu dune, ploaie, vizibilitate redusa si a opririlor pentru a realimenta vehiculul cu combustibil, riderul echipajului CFMOTO din Marea Britanie a impins limitele la maxim si a reusit sa isi surclaseze rivalii mai puternici.

CFMOTO UK il felicita si pe riderul Lloyd Gove de la OHG Quads care a incheiat cursa pe locul 44 (21 in clasa sa) la bordul unui ATV CFMOTO complet standard model CFORCE 625, la care au fost adaugate doar cu niste jante bead lock si un ghidon Fasst Company.